Lokalni artyści

Edward Kupiec

Edward Kupiec urodził się w 1953 roku w Borui Nowej. Od 1981 roku mieszka z rodziną w Nowym Tomyślu, a od ponad 40 lat wykonuje zawód stolarza, którego nauczył się w „starej szkole” mistrza Stefana Kromy.

Czytaj dalej

Adam Polański

Adam Polański każdą wolną chwilę spędza z aparatem w ręku. Fotografuje ludzi, ich życie, codzienność, historie przemijania zatrzymane na ludzkich twarzach. Niezwykle ciekawe są również portrety jego autorstwa, na których w sposób wnikliwy, potrafi pokazać wnętrze człowieka.

Czytaj dalej

Zdzisław Połącarz

Urodzony 19 kwietnia 1945 roku w Oświęcimiu. Jest członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur, członkiem Stowarzyszenia Artystów Niepełnosprawnych w Krakowie, Stowarzyszenia Artystów Polskich na Ukrainie i Białorusi, Stowarzyszenia Artystycznego SAIE – Integracji Europejskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenia Artystów w Bostonie/Anglia.

Wypowiada się w różnych technikach plastycznych, miedzy innymi rysunku, pasteli, malarstwie olejnym i akwarelowym.

Czytaj dalej

Ryszard Pozdrowicz

Urodzony w 1954 roku w Wolsztynie. Twórczością artystyczną zajmuje się od 1974 roku. Rzeźbi w drewnie oraz maluje obrazy olejne. Dorobek to około 50 rzeźb i 750 obrazów olejnych. Preferuje rzeźbę ludową i malarstwo realistyczne, pejzarze, kwiaty, anioły, stare chałupy i dwory. Uczestnik kilkudziesięciu (63) plenerów rzeźbiarsko – malarskich krajowych i międzynarodowych.

Czytaj dalej