Adam Polański

Adam Polański każdą wolną chwilę spędza z aparatem w ręku. Fotografuje ludzi, ich życie, codzienność, historie przemijania zatrzymane na ludzkich twarzach. Niezwykle ciekawe są również portrety jego autorstwa, na których w sposób wnikliwy, potrafi pokazać wnętrze człowieka.

Adam Polański – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, instruktor nurkowania CMAS, drugą – obok sportu – pasją swego życia uczynił fotografowanie. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się na początku lat 90. Pasją tą „zaraził” go starszy o 11 lat brat. Dzisiaj Adam Polański fotografuje aparatem cyfrowym, ale często sięga po aparat analogowy średniego formatu. W latach 2004 – 2011 jego 167 prac znalazło się na pierwszych stronach krajowych galerii fotograficznych. Wystawiał także m.in. w:

Adam Polański jest laureatem międzynarodowych konkursów fotograficznych organizowanych pod patronatem PSA oraz FIAP, w których zdobył pięć honorowych wyróżnień, a 63 jego prace zostały zakwalifikowane do wystaw pokonkursowych w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Serbii, Francji, Słowacji, USA i w Argentynie.
W drużynowym międzynarodowym konkursie fotograficznym, w dywizji Color Projected, zajął II miejsce, a w drużynowym konkursie GREATER LYNN INTERNATIONAL EXHIBITION w USA miejsce III.

Zdjęcia jego autorstwa publikowane były m.in. w „Głosie Wielkopolskim”, tygodniku „Nasz Dzień po Dniu” i periodykach „Nurkowanie”, „Przegląd Sportowy”, „Wprost”.
Jest organizatorem warsztatów i plenerów fotograficznych w swoim mieście.