Posiedzenie Zarządu NTK – 29.VI.2015r.

1.

Prezes NTK Tomasz Wlekły przedstawił relację ze spotkania z szefem Kapeli Zza Winkla Bogdanem Górnym na temat zaawansowania przygotowań do jubileuszu Kapeli Zza Winkla, który planowany jest na 12 września br. Większość spraw organizacyjnych została załatwiona. Jedyny problem stanowią środki finansowe, które nie zostały jeszcze pozyskane w dostatecznej ilości. Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną na sierpniowym posiedzeniu Zarządu. Zarząd podjął uchwałę o wsparciu finansowym tej imprezy w kwocie 500 złotych.


2.

Wiceprezes Lucyna Kończal – Gnap poinformowała o ogłoszeniu  7.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego O Wiklinowy Laur. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu rozpoczęcia Jarmarku Chmielo – Wikliniarskiego. Postanowiono przygotować pismo do Banku Spółdzielczego z prośbą o wsparcie funduszu nagród.

3.

W związku z całkowitym przejęciem funkcji wydawcy Przeglądu Nowotomyskiego przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne przygotowano nowe umowy o współpracy z wydawnictwem Opalgraf oraz z kioskami  prowadzącymi dystrybucję czasopisma. Wysłano też powiadomienie o zmianie wydawcy do Narodowego Biura   ISSN.

4.

Zatwierdzono i wysłano drogą elektroniczną do Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych sprawozdanie z działalności NTK za rok 2014.

5.
Podjęto uchwałę o wsparciu kwotą 1000 złotych drugiego tomu poezji  z serii wydawniczej Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich, w ramach której prezentowana jest poetycka twórczość nowotomyskich autorów. Tym razem – w ramach tej serii – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu wydaje wiersze Doroty Nowak – nauczycielki matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika.