Posiedzenie Zarządu NTK – 8.X.2014r.

1.

Prezes NTK poinformował o likwidacji subkonta w Banku Spółdzielczym, które zostało utworzone w związku z organizacją ubiegłorocznego Konkursu Fotograficznego Portret prawdziwy.

2.

Tomasz Wlekły  (prezes) i Lucyna Kończal – Gnap (wiceprezes) poinformowali o rozmowie, którą odbyli z członkami nowotomyskiej Kapeli Zza Winkla. Członkowie kapeli zwrócili się do Zarządu NTK z prośbą o pomoc w organizacji jubileuszu 35. lecia istnienia zespołu, który miałby się odbyć we wrześniu przyszłego roku. Zarząd postanowił przychylić się do przedstawionej prośby.Podjęto także decyzję o wystąpieniu do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o przyznanie indywidualnych nagród dla wszystkich członków kapeli.

3.

Maria Tyszkowska (członek Zarządu) poinformowała o stanie przygotowań do kolejnego Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej. W tym roku odbędzie się on 4 listopada o godzinie 1000. Tradycyjnie jego miejscem będzie sala widowiskowa Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. Zaproszenia do udziału w Przeglądzie zostały przygotowane dla 11 szkół. Postanowiono zakupić słodycze dla wszystkich uczestników imprezy oraz 20 obrazków malowanych na liściach jako upominki dla nauczycieli od lat przygotowujących uczniów do udziału w kolejnych edycjach Przeglądu. Postanowiono na ten cel przeznaczyć kwotę do 500 złotych.

4.

Postanowiono wystąpić do Starosty Nowotomyskiego z prośbą o pozwolenie na usunięcie kilku drzew znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika samolotu w Parku Kultury i Wypoczynku. Przygotowaniem odpowiedniego pisma zajmie się członek Zarządu Przemysław Mierzejewski.

5.

Członek NTK Szymon Konieczny zaproponował utworzenie sekcji historycznej Towarzystwa, przywracającej pamięć i poszerzającej wiedzę nowotomyślan na temat Powstania Wielkopolskiego. Propozycja została zaakceptowana przez wszystkich członków Zarządu uczestniczących w posiedzeniu.

6.

Wiceprezes NTK Lucyna Kończal – Gnap poinformowała o ukończeniu druku, współfinansowanego przez NTK, tomiku wierszy nowotomyskiej poetki Katarzyny Mrozik – Stefańskiej. Spotkanie promujące to wydawnictwo  odbędzie się 24 października br. o godz. 18.00 w sali wystawowo-widowiskowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

7.

Postanowiono założyć jeden adres poczty elektronicznej ułatwiający komunikację pomiędzy członkami naszego Towarzystwa.