Spotkanie integracyjne – 18 września 2022r.

Niedzielne, wrześniowe  popołudnie upłynęło sporej grupie członków naszego Towarzystwa na spotkaniu integracyjnym. Na jego miejsce wybraliśmy Park im. Feliksa Szołdrskiego, a dokładnie dwie w nim przestrzenie: Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa i Strzelnicę Sportową.

Najpierw z zainteresowaniem wysłuchaliśmy prezentacji kierownika nowotomyskiego Muzeum Andrzeja Chwalińskiego, który nie tylko przypomniał nam nieco zapomniane karty nowotomyskiego wikliniarstwa, plecionkarstwa i chmielarstwa, ale także odsłonił  kulisy pracy muzealników i przywołał ich sztandarowe działania. O najnowszych inicjatywach NTK- u mówił prezes Ryszard Ratajczak. W muzealnej scenerii NTK-owskie legitymacje i organizacyjne buttony odebrali nowi członkowie naszego Towarzystwa – Jan Bąbelek i Krzysztof Jandy. Był też czas na obejrzenie muzealnych eksponatów i kuluarowe rozmowy przy aromatycznej kawie i – nie tylko słodkim – co nieco.

Niemało emocji dostarczył uczestnikom spotkania turniej strzelecki z wiatrówki o Puchar Prezesa Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego, rozegrany na terenie Strzelnicy Sportowej. Nad jego przebiegiem – z ramienia Środowiskowego Klubu Strzeleckiego LOK-u – czuwali jego prezes Adam Redlich i Wojciech Teleszyński, także członek naszego Towarzystwa. Tryumfatorem turnieju został Ryszard Pozdrowicz, a wraz z nim na podium stanęli  Bartosz Bobkiewicz i  Dariusz Kaczmarek. Nagroda dodatkowa, ufundowany przez  Ryszarda Pozdrowicza obraz jego autorstwa w drodze losowania trafił do rąk Krzysztofa Jandego.

Mamy nadzieję, że zainaugurowana tym spotkaniem tradycja integracyjnych spotkań członków naszego Towarzystwa będzie się pomyślnie rozwijała. Na kolejne tego typu spotkania, już dziś w imieniu Zarządu, zapraszamy.