Spotkanie – rozmowa wokół książki „Nowotomyskie sagi. Ludzie i wspomnienia”

Na zaproszenie Dyrekcji Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, prezes NTK Ryszard Ratajczak i wiceprezes Lucyna Kończal-Gnap wzięli udział w spotkaniu – rozmowie wokół książki Damiana Rożka-Pawłowskiego „Nowotomyskie sagi. Ludzie i wspomnienia”. Spotkanie poprowadzili prof. Violetta Julkowska z Wydziału Historii UAM oraz dr Bartosz Hordecki z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne, wraz ze Starostwem Nowotomyskim oraz Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu, partnerowało Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu w wydaniu tej cennej pod względem regionopoznawczym pozycji, która swoją promocję miała w styczniu br. w nowotomyskiej bibliotece.

W spotkaniu, które odbyło się 24 maja br. w Czytelni Novej Biblioteki Uniwersyteckiej, której autor książki, nowotomyślanin Damian Rożek – Pawłowski jest pracownikiem,  wzięli także m. in. udział: Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, dr Małgorzata Dąbrowicz – dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, dr hab. Rafał Wójcik – kierownik Oddziału Zbiorów Specjalnych, pochodzący z Nowego Tomyśla Zbigniew Pakuła – dziennikarz, redaktor naczelny pisma społeczno-kulturalnego „Miasteczko Poznań” oraz Mieczysław Hildebrand – przedstawiciel jednej z zaprezentowanych w książce nowotomyskich rodzin.

Nakład tej cieszącej się sporym zainteresowaniem i ważnej pozycji dokumentującej przeszłość naszego miasta jest już na wyczerpaniu. Można ją jeszcze nabywać w siedzibie wydawcy, tj. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Do jej lektury gorąco zapraszamy.

Fot. Ryszard Ratajczak