To było dobre partnerstwo …

Z radością przyjęliśmy wiadomość, że książka Damiana Rożka – Pawłowskiego, członka honorowego naszego Towarzystwa, znalazła się na prestiżowej liście dziesięciu pozycji nominowanych w V Konkursie o Nagrodę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk na najlepszą publikację o Wielkopolsce w 2021 roku.

Nasze stowarzyszenie wraz ze Starostwem Powiatowym w Nowym Tomyślu oraz Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu, partnerowało w roku ubiegłym Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu w wydaniu tej cennej pod względem regionopoznawczym pozycji, która swoją promocję miała w styczniu br. w nowotomyskiej bibliotece, a 24 czerwca br. zaprezentowana została także w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.
Autorem mającej wysokie walory merytoryczne i edytorskie pozycji pt. „Nowotomyskie sagi. Ludzie i wspomnienia” jest nowotomyślanin Damian Rożek-Pawłowski. Powstała ona pod redakcyjnym kierownictwem ówczesnej dyrektor nowotomyskiej biblioteki Lucyny Kończal-Gnap. Jest znakomitym zapisem przeszłości naszego miasta, ukazanej poprzez losy piętnastu, zamieszkujących je od ponad 100 lat, rodzin.

Podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 czerwca 2022 roku w Sali Posiedzeń PTPN w Poznaniu Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i prezes PTPN prof. Filip Kaczmarek wręczą laureatom nominacje, wyróżnienia i przedstawią laureatów konkursu. Nasze stowarzyszenie, a także nowotomyską książnicę reprezentować będzie wiceprezes Lucyna Kończal-Gnap.