XV Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej „Idzie żołnierz borem, lasem…” – on-line

W tym roku, podobnie jak czyniliśmy to w minionych 15 latach, z okazji Narodowego Święta Niepodległości  zaprosiliśmy  dzieci i młodzież do muzycznego świętowania, organizując Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Niepodległościowej „Idzie żołnierz borem, lasem…”  – tym razem ze względu na panującą epidemię w wersji on-line. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli to nietypowe wyzwanie i nadesłali nam własne wykonania pieśni i piosenek o patriotycznym wydźwięku. Dziękujemy również niezawodnemu partnerowi – Nowotomyskiemu Ośrodkowi Kultury – za zebranie nadesłanych filmików i przygotowanie materiału filmowego. Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego koncertu, który poprowadziła Olga Słocińska, a zmontował Tomasz Tomaszewicz.

W XV Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej „Idzie żołnierz borem, lasem…” on-line udział wzięli: grupa „Podróżnicy” z Przedszkola „Bajkowe Zacisze”, Weronika i Zuzia ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczestniczki warsztatów muzycznych w Bolewicach: Marta Pikuła, Marcelina Molenda i Julita Ruta, uczniowie Prywatnego Ogniska Muzycznego: Jeremi Szczechowiak, duet Oliwia Dziamska i Kasia Lipska, zespół Triola Singers, zespół Super Girls oraz perkusyjna Grupa Szopena z Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu.

Młodzi artyści wykonali  bardziej i mniej znane pieśni niepodległościowe i piosenki żołnierskie, a wśród nich: „Co to jest niepodległość”, „Idą leśni”, „Serce w plecaku”, „Mury”, „Biało-czerwone”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziewczyna z granatem”, wiązankę pieśni patriotycznych, a w niej „Polska flaga”, „Szara piechota”, „Marsz I Brygady”, „O mój rozmarynie” i „Rota”.