Z minionych zdarzeń ścieram kurz 23.V.2016 r.

Na zaproszenie Prezesa Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego Bogdana Górnego 23 maja przybyli do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu członkowie Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Gorzowa Wlkp. Wśród nich pisarze, poeci, członkowie sekcji plastycznej i młode wokalistki.

Zaprezentowali oni program program muzyczno-poetycki zatytułowany „Z minionych zdarzeń ścieram kurz”.
Na spotkaniu obecni byli członkowie nowotomyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczestnicy zajęć organizowanych w Domu Dziennego Pobytu z p. kierownik Anną Palicką.
Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury istnieje od 1981 roku i skupia „ludzi, którym w duszy coś gra”. Pierwszym Prezesem Stowarzyszenia była Maria Przybylak, a obecnym jest Czesław Ganda. Członkowie RSTK swoje pasje twórcze realizują w ramach sekcji literackiej, plastycznej, muzycznej i filmowej. Od kilkunastu lat przedstawiają swoją twórczość w ramach cyklicznych programów OBRAZY – SŁOWA – DŹWIĘKI. Cieszymy się, że swoją twórczością zechcieli się podzielić z nowotomyślanami.

Na sztalugach swoje prace wystawili: Tomasz Błasikiewicz, Bożena Cichocka, Jerzy Dołżyk, Małgorzata Jaroma, Zenon Kaczmarczyk, Maciej Koperski, Władysław Klępka, Sławomir Szeleszkiewicz i Barbara Latoszek, która wystawę zaaranżowała.

Swoje utwory literackie zaprezentowali: Tadeusza Dziadosz, Łucja Fice, Ferdynand Głodzik, Roman Habdas, Janina Jurgowiak i Krystyna Woźniak, a przepiękną oprawę muzyczną zapewniły młodziutkie wokalistki: Oliwia Królikowska i Milena Rucka.